Bizonyára nem akarsz a „legillatosabb” szubjektummá válni az edzőteremben. Ezért olvass és lépj a mi tervünk szerint és frissesség fog kísérni.
Emlékeztetünk egy fontos tényre: az izzadságnak nincs szaga. De amikor rákerülnek a bőrön élő baktériumok – akkor elkezdődik. Egy modern sportos ruha kiválóan elvezeti a nedvességet a testtől, de eközben maga válik tökéletes környezetté a mikroorganizmusok számára – és ennek eredményeként a póló, a rövidnadrág, a zokni elkezd büdösödni, annak ellenére, hogy rendszeresen mosod. Ha pedig az edzés után egy-két órát kell töltenie ruházatodnak a bezárt táskában, akkor nagy a baj. Mit lehet tenni?
1. Kiöblíteni
Bármilyen furcsának is tűnjön, de mássz be a zuhany alá abban, amiben az előbb edzettél. Jól öblítsd át a ruhádat, azután pedig csavard ki. Így megszabadulsz az izzadság fölöslegtől és a baktériumoktól. Amikor hazaérsz — maximális gyorsasággal dobd a ruhádat a mosógépbe. Nincs rá lehetőséged? Legalább akaszd ki száradni és szellőzni a ruhádat.
2. Kimosni
Amikor a sportruhákat fogod mosni, adagolj a mosógépbe 1 pohár ecetet és 1 evőkanál szódabikarbónát — ezek az alapanyagok segítenek elválasztani a fasírtot a legyektől, azaz a ruhát a baktériumoktól. Még mindig szaga van? Áztasd be egy órára egy tálba, adj hozzá a vízhez 1 pohár ecetet, 2 teáskanál hidrogén-peroxidot, 2 teáskanál szódabikarbónát, azután még egyszer mosd át.
3. Megőrizni
Ne használj öblítőket és antisztatikus szereket — ezek miatt romolhatnak az anyag izzadság elvezető tulajdonságai. És ne felejtsd el időről időre kimosnia sportáskádat amellyel az edzésekre jársz (ha anyagból van — fordítsd ki és dobd be a mosógépbe, a bőrből – pakold meg újságpapírral, hogy megszabadulj a felgyülemlett szagoktól ).