Sok vélik úgy, hogy a tettek és a döntéshozatalok közben csak a logikus gondolkodást és az eszet használják. Azonban, a tudomány képviselői szerint, az esetek többségében az érzelmek uralmat vesznek az ész fölött.
Kutatók az USA-ból helytállóan állítják, hogy az emocionális állapot döntő tényezőként szolgál a tettek és a döntéshozatalok közben.
Ezeknek az adatoknak a megszerzéséhez a kísérlet szervezői tanulmányozták azoknak az önkénteseknek a pszichológiai állapotát, akik hajlamosak a fokozott érzelmességre. Ennek eredményeként kiderült, hogy a logikus gondolkodástól eltérő patológiai eltérések figyelhetőek meg náluk amikor átgondolnak és elfogadnak egy bizonyos döntést. Ez a tendencia azzal magyarázható, hogy a kívánságoknak és az igényeknek nagyobb súlya van, mint a helyzet logikus értelmezésének.
Szintén sikerült meghatározni, hogy a logikus meggyőződés valójában – képzeletbeli. Ezt a limbikus agyi rendszer vezérli, amely az emocionális hangulatért és a tenni vágyásért felel.
Érdemes megjegyezni, hogy a motivációt nevezték meg a kísérlet szervezői a leg kulcsfontosságubb pontnak, amely arra ösztönzi az embereket, hogy lépjenek. Azonban amikor a tenni vágyás közben az ember szükséget érez a természetes szükségleteiben (álmosság, éhség, fáradság), elkezdhet nem úgy tenni, mint a teljes nyugalom érzése közben. Ugyan ilyen helyzet alakulhat ki, ha különböző külső tényezők gyakorolnak rá nyomást.
One thought on “A döntések elfogadásában az embert gyakrabban vezérlik az érzelmek”